NewBorn-Ks
Mire se vini ne forumin NewBorn-Ks.

Nese jeni i regjistruar klikoni Identifikohu,

Nese doni te regjistroheni klikoni Register,

Dhe nese doni qe lajmerimi te largohet klikoni Do not desplay again.
NewBorn-Ks

You are not connected. Please login or register

Cila eshte liga me e mire futbollistike ne bote?

Go down  Message [Page 1 of 1]

Enndriti

avatar
Administrator
Administrator
Më meritore për këtë pozitë të Ligës Premier është paraqitja e jashtëzakonshme e skuadrave angleze në sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve.

Një rënie shokuese ka pësuar La Liga, e cila është renditur e katërta. Sipas IFFHS kjo ka ndodhur për shkak se klubet spanjolle nuk kanë qenë aq kompetitive sezonin e kaluar, duke u paraqitur dobët në Ligën e Kampionëve dhe Kupën UEFA.

Italianët janë përmirësuar dukshëm nga viti i kaluar duke zënë pozitën e dytë. Skuadrat e Serie A kanë shfaqur performanca shumë të mira këtë vit, sidomos me rikthimin e Juventusit në Ligën e Kampionëve.

Vendin e tretë në botë e ka zënë Primera Divisioni i Argjentinës pas suksesit që kanë arritur skuadrat argjentinase në garat e ndryshme gjatë vitit 2008.

Dhjetë ligat më të mira në botë sipas IFFHS:

1. Liga Premier (Angli)

2. Serie A (Itali)

3. Primera Division (Argjentinë)

4. La Liga (Spanjë)

5. Bundesliga (Gjermani)

6. Ligue 1 (Francë)

7. Brasileiro Serie A (Brazil)

8. Primera Divisioni i Meksikës

9. Liga Sagres (Portugali)

10. Liga Premier e Ukrainës

View user profile http://newborn-ks.albanianforum.net

Death

avatar
Co-Administrator
Co-Administrator
The Reds wrote:Më meritore për këtë pozitë të Ligës Premier është paraqitja e jashtëzakonshme e skuadrave angleze në sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve.

Një rënie shokuese ka pësuar La Liga, e cila është renditur e katërta. Sipas IFFHS kjo ka ndodhur për shkak se klubet spanjolle nuk kanë qenë aq kompetitive sezonin e kaluar, duke u paraqitur dobët në Ligën e Kampionëve dhe Kupën UEFA.

Italianët janë përmirësuar dukshëm nga viti i kaluar duke zënë pozitën e dytë. Skuadrat e Serie A kanë shfaqur performanca shumë të mira këtë vit, sidomos me rikthimin e Juventusit në Ligën e Kampionëve.

Vendin e tretë në botë e ka zënë Primera Divisioni i Argjentinës pas suksesit që kanë arritur skuadrat argjentinase në garat e ndryshme gjatë vitit 2008.

Dhjetë ligat më të mira në botë sipas IFFHS:

1. Liga Premier (Angli)

2. Serie A (Itali)

3. Primera Division (Argjentinë)

4. La Liga (Spanjë)

5. Bundesliga (Gjermani)

6. Ligue 1 (Francë)

7. Brasileiro Serie A (Brazil)

8. Primera Divisioni i Meksikës

9. Liga Sagres (Portugali)

10. Liga Premier e Ukrainës


_________________
View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum