NewBorn-Ks
Mire se vini ne forumin NewBorn-Ks.

Nese jeni i regjistruar klikoni Identifikohu,

Nese doni te regjistroheni klikoni Register,

Dhe nese doni qe lajmerimi te largohet klikoni Do not desplay again.
NewBorn-Ks

You are not connected. Please login or register

Fjale te urta humoristike

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Fjale te urta humoristike on 13/12/2008, 16:14

Enndriti

avatar
Administrator
Administrator
Mos i shiko gunën, shikoji kuletën!

Fshati që duket, ka drita!

Guri i rëndë është për themele!

Qentë le të lehin, ti futja vrapit!

Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!

Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!

Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!

Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!

Bukë e kripë e zemër! Benz, RedBull dhe femër!

I jep dorën, të merr orën!

Shoku i mirë njihet nga paret!

Burri qe eshte burre e qon taven ne furre e se le te digjet kurre.

Punen e sotme mos e ler per neser,por shtyje sa te mundesh!!

Grate jane engjej ne kishe,ne shtepi nje djall e bishe!!

Kush i ban gropen tjetrit...punon ne varreza!!

Kur nxehet i buti bindet i marri ,por kur nxehet i marri bindet edhe gomari.

Dola ne dritare ndeza nje cigare pa pritmas fillova te mendoj per ty e pashe nje traktor me san e shofei ma bani me sy.

Pune-pune dite e nate per me ble nje agregat.

Delja qe ndahet nga kopeja i bohet tullusum edhe ujkut.

Mos harro,puna eshte shendet.Keshtuqe le t'ia leme te semureve te punojne!

Hajdutet te kerkojne o jeten, o kuleten : Grate i duan te dyja!

Mos i nis shume letra te dashures se... bie ne dashuri me postierin!

View user profile http://newborn-ks.albanianforum.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum