NewBorn-Ks
Mire se vini ne forumin NewBorn-Ks.

Nese jeni i regjistruar klikoni Identifikohu,

Nese doni te regjistroheni klikoni Register,

Dhe nese doni qe lajmerimi te largohet klikoni Do not desplay again.
NewBorn-Ks

You are not connected. Please login or register

Disa kurtiozitete nga bota e kafsheve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Enndriti

avatar
Administrator
Administrator
- Gamilet kane 3 pale vetulla per t’u mbrojtur nga stuhite e reres.
- Shume Kavie nuk mund te mbyllin te dy syte njekohesisht.
- Degjimi i nje delfini eshte kaq i mprehte sa mund te degjoje nje tingull mbi 20 km larg.
- Kermijte mund te flene deri ne 3 vjet ne qofte se kushtet klimatike nuk jane te mira.
- Bletet kane 5 sy, 3 te vegjel mbi koke dhe 2 me te medhenj ne balle.
- Arinjte Polare jane te vetmit gjitare qe kane qime nen putra. Kjo i ndihmon te mos rreshqasin ne akull dhe mbron putrat nga temperaturat e uleta.
- Shume Elefante peshojne me pak se gjuha e nje Balene te Kalter.
- Pinguinet mund te kercejne gati 2 metra lart.
- Peshkaqeni i Bardhe mund te qendroje disa muaj pa ngrene.
- Xhirafat nuk kane korda zanore dhe komunikojne duke bere te vibroje ajrin perreth qafes se tyre te gjate.
- Nuk ekzistojne 2 zebra me te njejtat vija te zeza.
- Fluturimi i pules me i gjate i regjistruar ndonjehere eshte 13 sekonda.
- Ariu Brun mund te vrapoje shpejt njelloj sa nje kale.
- Kur nje kelysh xhirafe lind, bie nga nje lartesi prej 2 metrash pa pesuar asgje.
- Arinjte polare mund te notojne per me shume se 60 milje pa ndaluar.

View user profile http://newborn-ks.albanianforum.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum